ZNN - začiatok   Kto sme, čo sme Kto netuší s nami, tuší proti nám! Naše stanovy (nie vaše) Archív, v ktorom si zvesela archívujeme
 
  Ma(s)tné spomienky na 4. Zlez funkcionárov ZNN
  Archíf:

O archíve

FotoGaléria

4. členský zlez
3. členský zlez
2. členský zlez
1. členský zlez

Koudelkove narodeniny

ZNN na Veľkej Vrbovskej

Netušenie v hudbe
Netušenie vo filmoch
Nič netušiace fäjsy

Vaše skúsenosti

Kuriozity
ZNN v médiách

ZNNenie

Zlez ZNN volůme 4 sa niesol v radostnom a priateľskom duchu. Teda, nie že by sme ho niekam nosili, on taký bol. Enyvej. Opäť sa nám podarilo prekonať dochádzku oproti minulému roku: prišlo nás celých 17 kusov, jedna vysoká šarža na druhej. Zišli sme sa, už tradične, v podniku s názvom Planétka, ktorý nikdy nikto nevie nájsť, a to ani keď sa opýta. Niektorí sa na cestu pýtajú priamo v Planétke. Obsluha sa prekonávala, čašníčka bola oprsklá sopľavá buchtička, za čo si vyslúžila zopár pobavených úškrnov a niekoľkonásobné odvolanie.

Toho roku sme si s Präcädom vymysleli, že od vás, milí Funkční členovia, budeme na Zleze chcieť neformálnu prezentáciu toho, s čím sa potýkali vaše ctené rezorty v období uplynulého roka. Ako sa patrí, prišli sme obaja dokonale nepripravení, zato Shoopak, Jožko a Puco áno, a tí dvaja posledne menovaní si svoje príspevky doniesli dokonca na papieri. Vidieť ich môžete (zmieňovaných menovaných aj ich príspevky) v galérii. V galérke sú zvečnení azda všetci zúčastnení a dokonca aj prezenčka. Link sa dozviete až keď sa v čítaní tejto reportáže dostane na úplný koniec. Tak šup-šup čítať, nech to máte čím skôr z krku a môžete započať "Obob" - obzeranie obrázkov.

Zlez sa konal takmer presne o mesiac neskôr oproti termínu, kedy by sa patrilo, aby sa konal včas. No a čo, v novembri sme ešte nezlezovali. Aspoň nám to vyšlo na výročie Snežnej revolúcie. Pri tej príležitosti sme si aj kľúčmi zaštrgnali. Keďže vývoj od roku 1989 pokročil, štrngalo sa prevažne USB kľúčmi.

Peknou tradíciou sa stalo aj, že nástupcom momentálneho dočasného Präcädu sa stal ten, čo ho ostatným nabonzoval, že si odbehol. Musel mu však kúpiť pivo... alebo naopak a nekupoval on jemu, ale jemu on?

A úplne najviac sa všetkým páčilo, že sa na všetko pripíjalo. Napríklad taký prípitok na to, že si pripíjame, by sa možno dal aj patentovať.

Ďalej nech už rozpráva súsled faktov, vybratých zo Zápisnice. Zápisnicu písal prevažne Samušo, ale miestami vypomáhali aj nooby a Saška.

Zápis zo Zlezu v Planétke, dňa 17. 11. 2006

19.30 - Predbežné schvaľovanie prezenčky a Zápisnice.
Výsledky hlasovania: 10 za, 1 sa zdržal, 1 mal drzú poznámku (Bol to Puco a chcel, aby sa dalo priebežne dopĺňať. Vzhľadom na to, že teraz už ani netuším, čo tým vtedy myslel, povedzme, že mal na mysli pivo).

19.37 - Odklad oficiálneho otvorenia Zlezu

19.38 - Spolučlenovia dolievajú pivo Präcädovi. Präcäda vyjadruje pocit náhleho obohatenia.

19.39 - Prípitok.

19.40 - Koniec prípitku.

19.41 - Oficiálne otvorenie Zlezu malo nastať Präcädovým príhovorom a prípitkom. Príhovor však Präcäda zbabelo hodil na Samuša, ďalšieho prítomného člena TopMenežDementu, ktorý pritom za nič nemohol a zo šlamastyky musel vykľučkovať habkaním a tliapaním od buka do buka a zase späť. Popri tom načrel do popolníka a verejne si nasypal popol na hlavu na znamenie precítenej sebakritiky za dlhú dobu nečinnosti. Präcäda svoj príhovor skrátil na minimum, ale taktiež načrel do popolníka, kde mu kolegiálny Samušo ešte trošku nechal.

19.47 - Príchod AZeta sme uznali za uskutočnený až jeho jednohlasným odsúhlasením.

19.48 - Präcäda zatušil, za čo mu bolo udelené verejné napomenutie.

19.52 Jožko má pripravený krásny príhovor, ktorý môžete nájsť v galérii.

19.54 - Prípitok k príležitosti Jožkovho príhovoru.

19.55 - Murko prednáša svoj príhovor o tom, ako ani len netušil, že ho návšteva u očného lekára môže priviesť až k análnej sonde. Au!

19.59 - Murkov výklad, dlhý ako tenké črevo, prerušuje príchod Otisa. Príchod Otisa je taktiež náležite odsúhlasený a tak mu oficiálne oznamujeme, že prišiel.

20.02 - Shoopak prednáša svoj príspevok, v ktorom rozoberá problematiku barbarstva v našich zemepisných šírkach, popri čom svojich poslucháčov informuje aj o pozícii kiltov v dnešnej postindustrálnej spoločnosti.

20.07 - Maxister Puco nasadzuje čapicu svojho úradu (foto v galérii) a prednáša svoj príspevok (tiež k nahliadnutiu v galérii - ale jej robíme promo, však? :-).

20.09 - Združenie darom obdržalo euroobal v počte jedného (1) kusu (ks). Archivujeme, dokladujeme, dôveru nesklameme - euroobal uložíme na termínovaný účet a do najbližšej päťročnice naplníme.

20.10 - Členský zlez hlasuje o prijatí prvého účtu. Nie termínovaného, ale za pivo. Odhlasovaný účet je po vyplatení založený do análov Združenia a je prístupný k nahliadnutiu na písomné požiadanie v troch kopijách a jednom oštiepku.

20.15 - Prichádza odznakový obdarúvač Veronemo.

20.16 - Jožko sa nám zdôveril s domácim týraním svokrou a s faktom, že mu boli odobrané kľúče od bytu.

20.17 - Präcäda je zvrhlík, lebo preťahuje minúty a navyše si od krčmára pýta francuzák (síce to mal byť fr. kľúč na štrnganie, ale kto už by mne veril?).

20.18 - Chvíľková nepozornosť Präcädu sa vypomstila jeho odvolaním (1 proti), za Präcädu je zvolený Murko (1 proti).

20.21 - V rámci literárno-katechetického okienka sa rozoberajú lievanjeliá podľa vína, piva a destilátov, ako aj učenie novej sekty - Svedkov Liehovových, čiže Liehovistov.

20.26 - Präcäda odvolaný, novým sa stáva Deko.

20.33 - Prichádza Saška.

20.38 Präcädníctvo prechádza z Deka na Šamana.

20.49 - Do zápisnice sa dostáva pamätný výrok večera, ktorý predniesla čašníčka: "Tu je tá kofola, pizza bude, keď bude, hranolky budú zajtra."

20.59 - Spoločným konsenzom sa Zlez dohodol na tom, že jesť pizzu príborom je barbarstvo. Barbar Shoopak s pizzou v lyžičke pritakáva.

21.08 - Pri debate o mobilných aplikáciách vyvstala otázka, či sa pod MiniOperou myslí Otelko. Nie, Matelko.

21.14 - Šamanovo Präcädníctvo preberá Puco.

21.15 - Benny ohlásil prítomnosť troch homeless pív.

21.39 - Plánujú sa letné olympijské ničnetušené hry s termínom presne v lete.
Murko, Samom zvaný Macko, sa podujal na ich organizovanie, za čo mu už vopred vyjadrujeme našu neskonalú vďaku.
Vymysleli sa aj nové disciplíny:
- zber psích exkrementov a ich následný hod do diaľky so zámerom tvarfiť majiteľa toho psa
- štafeta na rotopedoch
- piesočné akvabely (tzv. kvabely)

21.55 - Odznie návrh, aby sa všetkým zlezovým Präcädom, ktorým uplynulo funkčné obdobie, paušálne udelil titul Nečestný Präcäda.

22.01 - Murko, ktorého roztúžený Samo stále oslovuje Macko, sa priznal k tomu, ako sa dostal k ZNN: do Zoznamu.sk naťukal svoj momentálny životný postoj: "nič netuším" a vyhodilo mu to naše Združenie.

22.03 - Jožkovi volá svokra. Je mu to veľmi ľúto, ale môže s nami zostať dlhšie.

22.23 - Odznieva okamžite schválený výrok: "Kde je volant, tam je cesta."

22.36 - AZet pripomína, že má gule na pétanque. Na čom???

Tu záznam končí, napriek tomu, že pozdejšie sa k nám pripojil aj vyfešákovaný Linkman, ktorý bol toho večera v opere, beťár jeden nonšalantný. Rovnako aj tradícia odvolávania Präcädu dopadá podľa správnosti, navrátením Präcädníctva noobymu.

Vážení priatelia, dúfame, že nabudúce sa zídeme ešte v hojnejšom počte, a že sa konečne pobratáme aj v osobnom styku. Lebo mejly sú fajn, ale pivo je pivo.

GALÉRIA
 © 2002-2009 ZNN - Združenie nič netušiacich  [ znnzavináčznnbodkask ] [ nastaviť ako homepage ] [ pridať k obľúbeným ]