ZNN - začiatok   Kto sme, čo sme Kto netuší s nami, tuší proti nám! Naše stanovy (nie vaše) Archív, v ktorom si zvesela archívujeme
 
  ZNN na Veľkej Vrbovskej
  Archíf:

O archíve

FotoGaléria

4. členský zlez
3. členský zlez
2. členský zlez
1. členský zlez

Koudelkove narodeniny

ZNN na Veľkej Vrbovskej

Netušenie v hudbe
Netušenie vo filmoch
Nič netušiace fäjsy

Vaše skúsenosti

Kuriozity
ZNN v médiách

ZNNenie

17. februára zorganizovala naša družobná multiorganizácia Kriak historicky prvé dostihy na húpacích koňoch Veľká Vrbovská. Tie sa samozrejme kôňali vo Vrbovom. ZNN dostalo od minerála Kriaku Andreja Jobusa oficiálnu pozvánku, tak sme šli. Naše združenie sme zastupovali v počte 4 funkcionári a 1 kôň. Azda nikoho neprekvapí, že najúspešnejším účastníkom výpravy a dokonca aj hviezdou večera sa stal ten kôň. Je to originálny oravský plnoslamenník, ktorého sme pomenovali Mr.Šina. Jeho objaviteľom je Mandor, ktorý na ňom v detstve nejeden koberec znehodnotil.Spomínaní funkcionári, zúčastnení pretekov boli Mandor, Arthur Nemotorník, präcädadúci poloboch nooby a Gendzo. Prví traja sa zúčastnili aj ako húpači. Z nich sa však len jediný osvedčil ako húpač – šikovník: Arthur Nemotorník. Mandor aj s noobym sa ani do cieľa nedostali, lebo z koňa spadli. Chvíľu sme na nášho koňa gánili, že je nevďačník, keď präcädu na verejnosti zhadzuje, no potom sme zistili, že to nie kôň je zlý, ale präcäda šmatlavý. No a čo, veď aj Mandor sa skydol! :-)
Vráťme sa späť k úspešnému húpačovi Arthurovi, v civile zvanom Igor D. Ten v prvom kole obsadil krásne tretie miesto, čím postúpil do semifinále. Dolu si môžete pozrieť záznam jeho krasojazdy - Igor má číslo 64 a je najbližšie ku kamere. Samozrejme „šoféruje“ koňa Mr.Šinu. V semifinálovom dostihu obsadil skvelé druhé mieste a to ani netušil ako. Omylom totiž namiesto neho vyštartoval iný účastník. Ten však našťastie dobehol ako druhý a keďže tam nemal čo hľadať, druhenstvo bolo priznané Igorovi, aj keď ten sa len prizeral :-) Žiaľ, keď šlo o ďalší postup, tam už sa Igorovi nepodarilo dobehnúť tak, ako by to bolo treba. Asi sme mali toho, čo namiesto neho zajazdil to 2. miesto v semifinále, odhaliť až po tom, čo by vyhral preteky a mali by sme to vo vačku. No čo, nabudúce budeme múdrejší.

Ako húpači sme teda veľa vody vo svetovom rebríčku nenamútili, ale vynahradil nám to náš kôň! Stal sa obľúbeným medzi húpačmi Kriaku, ktorí už majú za sebou tréning a preto sú v tomto športe, dokazujúcom skutočnú úprimnú lásku ku koňom, preborníkmi. Práve na ňom dosiahol miestny húpač nie len celkové prvenstvo Veľkej Vrbovskej, ale aj svetový rekord! A aby to nebolo málo, na tom istom koňovi sa do cieľa dohúpal a jazdil aj húpač, ktorý sa umiestnil na druhej priečke. A viete čo ešte? Práve ten, čo bol druhý, pri tom ešte aj dosiahol svetový rekord. Divné, ale je to tak (pozrite si video a uvidíte). Vďaka tomu bol náš kôň najúspešnejším účastníkom tejto unikátnej športovej udalosti. Zlatý i strieborný chomút a poháre precedu Kriaku mu zaslúžene patria. VVV - Vivat Veľká Vrbovská!

Tu si pozrite v pohybe a so zvukom čo sa dialo:


Húpač Arthur Nemotorník zo ZNN sa prehúpal do prvého semifinále.

Posledné jazdy, ktoré rozhodli o všetkom. Najprv sa húpalo o absolútného víťaza a potom o druhé a tretie miesto. Všimnite si záujem favoritov o koňa Mr.Šinu zo stajne ZNN, na ktorom sa dohúpali k úspechu. Ten tešivý chlapčisko, čo nášho koňa zakaždým dvíhal k nebesiam, je jeho osobný priateľ Mandor. Vďaka nemu mohlo naše združenie štartovať na vlastnom tátošovi.
Hviezdna chvíľa Mr.Šinu - odovzdávanie trofejí najúspešnejším húpačom a koňom.

Opäť sa to nezaobišlo bez zmienky v tlači - Piešťanský týždeň sa až dvakrát venoval Veľkej Vrbovskej a, samozrejme, zakaždým spomenuli ZNN (vo fotoriporte sme dokonca na spoločnej fotke s ostatnými húpačmi). Srdečná vďaka pani V. Dusíkovej z redakcie spomínaného periodika.
Kliknite na články, uvidíte ich v čitateľnej veľkosti.

  
 © 2002-2009 ZNN - Združenie nič netušiacich  [ znnzavináčznnbodkask ] [ nastaviť ako homepage ] [ pridať k obľúbeným ]