ZNN - začiatok   Kto sme, čo sme Kto netuší s nami, tuší proti nám! Naše stanovy (nie vaše) Archív, v ktorom si zvesela archívujeme
 
  História oficiálneho nič netušenia na Slovensku
  Čo je ZNN:

Všeobecne

História oficiálneho nič netušenia na Slovensku

Kalendárium ZNN

Ako to všetko začalo. Patrilo by sa napísať, že netuším, ale sklamem vás. Viem to celkom presne. V podstate bol ten proces trochu na hlavu postavený, lebo najprv vznikol názov, združenie až potom:
Nápad založiť ZNN mi vnukla kamarátka Ľubka K. (v súčasnosti už sa volá Ľubka D.), v jednom úplne bežnom maile z 21. mája 1999 (odoslanom ráno o 8:35 z Popradu). V ňom na moju o ničom vypovedajúcu vetu "Ty sa smejes, ale este netusis ake mas naozaj stastie. Dokonca ani ja to netusim." odpovedala "Nie sme my nejaky spolok nic netusiacich????". Vtedy ani jeden z nás netušil aká fatálna odpoveď to je a čo bude nasledovať.
Keďže som si v tom čase nanovo budoval svoju osobnú homepage a špekuloval, čím ju ešte obohatiť, inšpirujúci nápad o združení mi prišiel vhod. Ľubkou pôvodne navrhnutý názov som trochu zmenil, lebo na nete už bol činný Spolok lampášnikov (ktorého niektorí členovia sa neskôr stali členmi, členkami a kotníkmi ZNN ;-) - a aby sa to ľuďom neplietlo, tak sú nič netušiaci združení a nie spolčení. Svoju stránku a zároveň aj ZNN som oficiálne do sveta pustil 28. júna 1999, teda 5 týždňov nato. Toľko dátumové fakty týkajúce sa vzniku ZNN.

Môžem skonštatovať, že sa to ujalo. Čoskoro sa prostredníctvom e-mailov začali hlásiť prví záujemcovia o členstvo a v priemere každý týždeň do našich radov pribudol nový človek. V lete 2000 mi napadlo, že by mohlo byť celkom zaujímavé zaregistrovať ZNN ako občianske združenie a tým jeho absurdnosť ešte znásobiť. Začalo sa teda konať (to je samozrejme iba fráza, ináč by k realizácii došlo oveľa skôr než až po vyše 2 rokoch). Kameňom úrazu totiž bola lenivosť pri písaní stanov (nevyhnutná to súčasť registrácie občianskeho združenia). Pomôcť mi s tým sa odhodlal Samo, ktorý aj zohnal stanovy pár iných OZ ako vzor a napísal asi najvtipnejšie stanovy aké kedy na území tejto krajiny vznikli.

Potom to chvíľu ležalo u mňa, lebo kým sa ja rozhýbem... Ale našťastie som sa rozhýbal a na Zuzanu roku 2002 sme si sadli Samo, Dali, Saška a ja ako prípravný výbor a spoločne podpísali žiadosť o registráciu, ktorú som potom aj so stanovami odniesol na ministerstvo.
V obave, že by naše veselé stanovy na ministerstve vysmiali, som ich radšej spracoval do úradník_friendly_version. Aj tie sme však museli ešte 2x upravovať, až potom sme dostali štempel potvrdzujúci to, o čo nám šlo - 16. 10. 2002 sa ZNN konečne stalo oficiálnym občianskym združením.

Verím, že je to len začiatok čohosi netušeného, na čom sa budeme všetci dobre baviť. Ďalší vývoj združenia môžete sledovať v sekcii Kalendárium ZNN.

nooby
preceda ZNN
Bratislava 21. októbra 2002
 © 2002-2009 ZNN - Združenie nič netušiacich  [ znnzavináčznnbodkask ] [ nastaviť ako homepage ] [ pridať k obľúbeným ]